NAPRAWA PRALEK     HISTORIA     RODZAJE PRALEK     BUDOWA PRALEK     FUNKCJE PRALEK  
  MONTAŻ PRALEK KONSERWACJA PRALEK  GALERIA PRALEK  UŻYWANIE PRALEK   USTERKI PRALEK

.:: USTERKI PRALEK

Niestety jak każde urządzenie tak i pralki psują się. Do najczęściej występujących konieczności naprawy pralek można zaliczyć następujące:

NAPRAWA PRALEK PRZY AWARII ŁOŻYSK - objawia się zbyt głośną pracą pralki. Ich wymiana wymaga sporo pracy, dlatego jest kosztowna. Duży hałas w czasie pracy pralki może mieć też inną przyczynę: np. poluzowane śruby przytrzymujące bęben.

NAPRAWA PRALEK PRZY AWARII POMPY - głównym jej objawem jest wyciekanie wody z pralki. Naprawa polega zazwyczaj na wymianie uszczelki w pompie, czasem trzeba wymienić całą pompę. Zdarza się, że przyczyną wycieku jest dziurawy bęben. UWAGA! Zanim wezwiemy na pomoc fachowca dobrze jest sprawdzić czy powodem wyciekania wody nie jest przypadkiem zapchany filtr. Filtr należy regularnie oczyszczać.

NAPRAWA PRALEK PRZY AWARII PASKA KLINOWEGO - bęben nie obraca się, pomimo działającego silnika. Pasek może się po prostu zerwać albo ślizgać. Należy go wymienić albo odpowiednio naciągnąć.

ZUŻYTE USZCZELKI ŁOŻYSK PRZY BĘBNIE PRALKI - ubrania zamiast oczyszczania brudzą się! Jeśli po praniu ubranie jest całe w smarze to znak, że trzeba wymienić ww uszczelki.

NAPRAWA PRALEK PRZY AWARII PROGRAMATORA - pralka zacina się, nie wykonuje zadanych jej zadań. W tym przypadku czasem możliwa jest naprawa programatora. Zdarza się niestety również, że trzeba wymienić sam programator.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2006-2020